• I ri
La Roche Posay ANTHELIOS UVMUNE 400 INVISIBLE FLUID SPF50+ SUN CREAM FOR SENSITIVE SKIN 50ML

La Roche Posay ANTHELIOS UVMUNE 400 INVISIBLE FLUID SPF50+ SUN CREAM FOR SENSITIVE SKIN 50ML

3 000 Lekë
pa TVSH

Formulë ultra-rezistente e zhvilluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme.

Një formulë e rehatshme e lëngut me mbrojtje shumë të lartë, me spektër të gjerë (PPD 46, SPF 50+) që është ultra rezistente ndaj ujit, djersës dhe rërës.

Madhesia: 50ml

Mbrojtje optimale SPF 50+ e përforcuar kundër rrezeve UVA (PPD 46, më e rreptë se rekomandimi evropian) falë sistemit të patentuar të filtrimit Mexoplex® të kombinuar me Ujën e Burimit Termal La Roche-Posay.

PËRFITIMET KRYESORE:

 • Formulë ultra-rezistente e zhvilluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme.
 • Formulë e rehatshme e lëngut me mbrojtje të lartë, me spektër të gjerë (PPD 46, SPF 50+) që është ultra rezistente ndaj ujit, djersës dhe rërës.
 • Kremi jo i yndyrshëm nuk lë shenja të bardha dhe nuk migron.
 • Jo pickues në sy.
 • Mbrojtje e gjerë, e qëndrueshme ndaj rrezeve UVA/UVB/Infra të kuqe (PPD 46, SPF 50+)
 • Ultra rezistent ndaj ujit, djersës dhe rërës.
 • Nuk ngjit, nuk lë shenja

FORMULA MINIMALISTE HIPO-ALERGJENIKE:

Formula minimaliste përmban krijimet tona më të mira të dizajnuara dhe të testuara në lëkurë të ndjeshme.

Testuar dhe ri-testuar për efikasitetin dhe butësinë e saj në lëkurën e ndjeshme. Është gjithashtu hipoallergjik.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, të gjitha fototipet.

PËRBËRËSIT AKTIV:

1. MEXORYL 400: Risia jonë në mbrojtjen UV: filtër i ri ekskluziv UV që mbron nga UVA ultra i gjatë.

2. TEKNOLOGJIA E RRJETAVE: Mbrojtje shumë e lartë në një teksturë të padukshme në një formulë jo të yndyrshme dhe jo ngjitëse. Mikro pikat e tij grupohen së bashku për të formuar një mbrojtje të fortë duke siguruar mbrojtje homogjene, jo migruese dhe shumë rezistente.

TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT

Efikasiteti i Anthelios është demonstruar nëpërmjet studimeve klinike të kryera in vivo tek subjektet.

Të gjitha produktet Anthelios kanë një faktor të lartë PPD (errësim të vazhdueshëm të pigmentit). Efikasiteti është vërtetuar nga një dosje prej 16 studimesh klinike të kryera nga dermatologë ekspertë me famë botërore.

 • Testuar nën kontroll dermatologjik në lëkurë të ndjeshme.
 • Testuar nën kontroll okulistik në sytë e ndjeshëm dhe zonën e syve.
 • Testuar tek mbajtësit e lenteve të kontaktit.
 • I testuar për alergji.

Perberesit: AQUA / WATER ● ALCOHOL DENAT. ● TRIETHYL CITRATE ● DIISOPROPYL SEBACATE ● SILICA ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● BIS ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE ● ETHYLHEXYL TRIAZONE ● BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ● GLYCERIN ● PROPANEDIOL ● C12 22 ALKYL ACRYLATE/HYDROXYETHYLACRYLATE COPOLYMER ● SODIUM CITRATE ● METHOXYPROPYLAMINO CYCLOHEXENYLIDENE ETHOXYETHYLCYANOACETATE ● PERLITE ● TOCOPHEROL ● CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ● ACRYLATES/C10 30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER ● CAPRYLYL GLYCOL ● CITRIC ACID ● DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE ● DROMETRIZOLE TRISILOXANE ● HYDROXYETHYLCELLULOSE ● TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID ● TRIETHANOLAMINE ● TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE ●

3 Artikuj