• I ri
LA ROCHE-POSAY | ANTHELIOS OIL CONTROL FLUID SPF50+ FOR OILY BLEMISH-PRONE SKIN

LA ROCHE-POSAY | ANTHELIOS OIL CONTROL FLUID SPF50+ FOR OILY BLEMISH-PRONE SKIN

3 050 Lekë
pa TVSH

Anthelios Oil Control Fluid SPF50+ për lëkurën me tendencë të yndyrshme ndaj njollave funksionon për të mbajtur larg puçrrat, ndërkohë që shmang shkëlqimin e tepërt, dëmtimin e diellit dhe ekspozimin e tepërt ndaj rrezeve UV. 

Madhesia: 50ml

Out-of-Stock


Duke e bërë një mik porefekt pranë pishinës dhe esencial çdo ditë për llojet më të yndyrshme të lëkurës, Anthelios Oil Control Fluid SPF50+ për lëkurën me prirje ndaj njollave të yndyrshme punon për të mbajtur njollat ​​të largëta duke shmangur shkëlqimin e tepërt, dëmtimin e diellit dhe ekspozimin e tepërt ndaj rrezeve UV.

Duke formuar një fund të rehatshëm mat, kjo formulë e bardhë pa gize fuqizohet nga airlicium, teknologjia Netlock shumë mbrojtëse dhe uji termal i burimit që punojnë së bashku për të hidratuar menjëherë lëkurën dhe për të forcuar barrierën tuaj të lagështisë. Ejani të bjerë shi ose të shkëlqejë, ky krem ​​kundër diellit pa peshë mbështet edhe lëkurën më të ndjeshme dhe mbron kundër rrezeve ultra të gjata UVA dhe UVB pa bllokuar poret ose duke lënë mbetje ngjitëse në gjurmët e tij.

Për përdorim të përditshëm dhe ekspozim në diell. Shkundni para përdorimit. Aplikoni produktin kundër diellit pak para ekspozimit. Aplikojeni shpesh dhe me bollëk për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes ose fshirjes me peshqir.

Perberesit: Aqua/Water, Alcohol Denat., Triethyl Citrate, Diisopropyl Sebacate, Silica, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Propanediol, C12-22 Alkyl, Acrylate/Hydroxyethylacrylate Copolymer, C12-15 Alkyl Benzoate, Sodium Citrate, Methoxypropylamino Cyclohexenylidene, Ethoxyethylcyanoacetate, Perlite, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bixa Orellana, Seed Extract, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Drometrizole Trisiloxane, Hydroxyacetophenone, Hydroxyethylcellulose, Maltodextrin, Pentylene Glycol, Silica Silylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Terephthalylidene Dicamphor, Sulfonic Acid, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Zinc Pca, Parfum / Fragrance.